Artykuły 2016/17

banner

Open Panel

gg 04Akcja  „Góra Grosza” już na stale wpisała się  w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Jesteśmy jedną z  ponad 11 000 placówek oświatowych z całej Polski, które zbierają fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki zebranym środkom Towarzystwo NASZ DOM realizacje formy pomocy małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny.

Efektem wielkiego zaangażowania naszych uczniów i nauczycieli jest tegoroczna (już czwarta!) Nagroda Fundacji. Wyróżnienie to jest przyznawane szkole, która zgromadziła największą kwotę w województwie mazowieckim. 5 grudnia 2016 roku o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia tej szczególnej nagrody. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi: ks. Jerzy Mackiewicz – proboszcz parafii NNMP, pan Kazimierz Markowski - radny, pani Bogusława Bednarska – wieloletnia dyrektorka naszej szkoły, pani Agnieszka Karpińska i pani Justyna Jóźwiak - przedstawicielki Rady Rodziców oraz koordynatorka akcji Góra Grosza – pani Elżbieta Prządka i pani Dorota Kilińska – przedstawicielka Poczty Polskiej.
Dotychczasowe edycje szkolnych akcji utwierdziły nas  w przekonaniu, że jeden grosz może mieć ogromną siłę!  Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Uczniom i ich Rodzicom za zrozumienie potrzeb opuszczonych dzieci i włączenie się do naszej akcji!
Od 28 listopada 2016 roku ruszyła kolejna, XVII już edycja "Góry Grosza". Na korytarzach „Dąbrówki” pojawiły się plakaty, a w każdej klasie puszki, do których można wrzucać drobne pieniążki. Wszyscy do 16 grudnia 2016 roku będziemy zbierać monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych. Mamy nadzieję, że każdy dołoży "swój grosz" do "Góry Grosza" i w ten sposób włączy się do szlachetnej akcji. Bardzo liczymy na to, że i w tym roku uczniowie i nauczyciele licznie przystąpią do akcji i razem uzbieramy ponownie olbrzymią Górę Grosza. Nadzieja jest tym większa, że od września nasza społeczność powiększyła się o przedszkolaki, które w ubiegłych latach też zbierały potężne kwoty, dając dowód swojej dobroczynności. 

{gallery}2016/12/gg{/gallery}