Artykuły 2016/17

Open Panel

sn1W tym roku uczniowie klasy IV a w wyjątkowy sposób obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Dnia 10 listopada udaliśmy się całą klasą pod miński Pomnik Niepodległości, gdzie przypomnieliśmy sobie trudną historię Polski i drogę Polaków  do odzyskania niepodległości. Ponadto z inicjatywy naszego kolegi Maćka Radomińskiego, wzięliśmy udział w akcji „Mamy Niepodległą!” i wysłaliśmy okolicznościowe kartki do burmistrza i pracowników Urzędu Miasta.

4adDnia 26.10.2016r. uczniowie klas IV a i IV d wzięli udział w wycieczce do interaktywnego kina Cinema Park w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w programie „Cztery Żywioły” w sześciu interaktywnych salach. W sali 3D, sali ruchu, sali muzyki, sali wyobraźni i sali inspiracji poznali potężną moc  wiatru, wody, ziemi i ognia. Na koniec w sali interaktywnej uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu geologii, geografii, klimatu i pogody, a Ci, którzy najlepiej rozwiązali quiz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

2c 0629 listopada uczniowie klasy II b zorganizowali andrzejki klasowe. W tym przedsięwzięciu z dużym zaangażowaniem przyszli Im uczniowie klasy V b. Wiktoria Powałka wypożyczyła lekturę „Franklin i święto duchów”, którą następnie młodszym kolegom i koleżankom przeczytała. Przygotowała także wesołe kwietne wróżby, które przewidywały szczęście oraz bogactwo.

gg 04Akcja  „Góra Grosza” już na stale wpisała się  w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Jesteśmy jedną z  ponad 11 000 placówek oświatowych z całej Polski, które zbierają fundusze na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dzięki zebranym środkom Towarzystwo NASZ DOM realizacje formy pomocy małym domom dla dzieci, w których prowadzone są działania na rzecz powrotu dziecka do rodziny.

policjant 01policjant 0229 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem nadkomisarzem Marcinem Książkiewiczem  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Spotkanie pod hasłem "Tak, chcę być bezpieczny" dotyczyło bezpieczeństwa ruchu drogowego, zagrożeń, związanych z kontaktami z obcymi, kontaktów ze zwierzętami, właściwego korzystania z materiałów pirotechnicznych oraz skutków palenia.